Česká pošta plánuje prodej unikátní kulturní památky

13/06/2017

Osud kostela sv. Gabriela nám není lhostejný! I to dalo najevo informační setkání vybraných zástupců, které proběhlo na půdě ÚMČ Praha 5 dne 8.6.2017, jehož shromáždění inicioval starosta Ing. Pavel Richter (TOP 09).

Jeho pozvání přijali zástupci MČ P5 PhDr. Marie Ulrichová – Hakenová, Mgr. Vít Šolle, Ing. Josef Cuhra, dále pak zástupci České pošty, Národního technického muzea a Ministerstva kultury.

Kostel sv. Gabriela je kulturní památkou v unikátním světovém rozsahu. Současným majitelem je Česká pošta, která se rozhodla dát objekt k prodeji. Veškeří účastníci byli proto obeznámeni s budoucím postupem a záměry prodávajícího.

„ Respektujeme postoj České pošty při prodeji a pevně věříme, že se povede zajistit, aby byl kostel sv. Gabriela co nejvíce využíván pro zájmy veřejnosti,“ shrnuje setkání starosta MČ Praha 5 Pavel Richter.

Celou věc budeme i nadále pečlivě sledovat a informovat občany o aktuálním dění.