Blíží se Reuse den na Barrandově

04/09/2024

Náš první Reuse den, který jsme pořádali v červnu před kostelem sv. Václava, přilákal více než 1 500 návštěvníků. Celkem se shromáždilo přes 2 200 kg zdánlivě nepotřebných věcí, které našly využití u někoho dalšího. Pojďme proto z dobré věci udělat skvělou pětkovou tradici – tentokrát se na vás budeme těšit na Barrandově!

Velký swap oblečení, knih i potřeb do domácnosti se uskuteční v sobotu 21. září na Trnkově náměstí. S výběrem místa na Barrandově jste nám pomohli hlasováním v anketě a určitě to byla dobrá volba. Potkáme se mezi 11. a 17. hodinou a naší hlavní zábavou bude výměna věcí, kterým chceme dát druhou šanci:

Pokud máte doma něco navíc, můžete to přinést – čisté a v bezvadném stavu. Uplatní se oblečení, drobné předměty z domu i zahrady, doplňky, knihy či pokojovky. Tým Swap Prague věci na místě roztřídí a připraví tak, aby si je mohl vzápětí odnést ten, komu se hodí. Můžete to být právě vy, kdo ušetří svou peněženku i naši planetu!

Kromě swapu nás čeká také bohatý doprovodný program:

Zahradničení: Společně s Michalem Plundrou, kterého znáte z TV Prima, osadíme zanedbané květináče na náměstí. O „svůj“ květináč pak můžete pečovat pro potěchu ostatních.

Pohyb: Díky spolupráci s FitAteliér se můžete těšit na tanec, judo nebo street dance.

Jídlo & pití: Místní obchůdky nachystají spoustu dobrot včetně čerstvého burčáku.

Výroba: Rukodělný workshop od RKC Barrandov nebo keramický workshop pro děti

Oprava: Opravárna dá do pořádku vaše porouchané elektrospotřebiče.

Dobrovolníci vítáni! Budeme moc rádi, pokud nám pomůžete s organizací akce. V červnu se ukázalo, že při takovém množství věcí se hodí každá ruka. Stačí, když se zapojíte třeba na dvě hodiny. Váš zážitek tak bude ještě mocnější!

Reuse den na Barrandově je společná iniciativa městské části Praha 5, organizace Swap Prague a jeho realizaci podpořil Magistrát hl. m. Prahy. Cílem je zejména osvěta v předcházení vzniku odpadů a vzdělávání směrem k udržitelným návykům místo nešetrného konzumního chování. Snažíme se vracet věci zpátky do oběhu a prodlužovat jejich život. Co je pro někoho zbytečné, může někomu jinému ještě udělat radost.

Vyzkoušejte si to s námi, těšíme se na Vás!

Případné dotazy směřujte na adresu: hello@swapprague.cz

Nejnovější informace najdete na facebookové události.