“Pětka” uvolnila pět milionů korun na opravy chodníků, které patří Praze

18/10/2016

Městská část Praha 5 pošle Technické správě komunikací (TSK) téměř pět milionů korun, které jsou určeny na tzv. chodníkový program. Stejně vysokou částku vloží v rámci programu do oprav „pětkových“ chodníků i jejich vlastník, hl. m. Praha, resp. správce, jímž je TSK.

„Technická správa komunikací provede opravy během příštího roku,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO) a dodává: „Nejedná se o naše chodníky, proto je nemůžeme opravovat. Převod peněz na vlastníka, resp. správce chodníků, je jediná možnost, jak dosáhnout nápravy.“

Za téměř deset milionů korun se tak v roce 2017 opraví chodníky v šesti lokalitách. Konkrétně se jedná o ulici Butovická (před ZŠ waldorfská), Grafická (úsek od nároží s ul. Na Čečeličce po vjezd č. 24), Pod Kesnerkou (schodiště do uli. Na Neklance) a části chodníků v ulicích Na Černém vrchu, Na Cihlářce a Na Valentince. O zařazení konkrétních chodníků do výběru spolurozhodovali občané Prahy 5, kteří posílali své tipy na místa, která je vhodné opravit.