Radnice Prahy 5 řeší výstavbu Na Farkáně

22/09/2016

Starosta MČ Praha 5 Radek Klíma (TOP 09) svolal na úterý 20. září 2016 jednání mezi radnicí, developerskou společností Centra Group, která staví dva viladomy Na Farkáně, a místními obyvateli. Jednání, jež proběhlo přímo na místě stavby viladomů, se nakonec zúčastnili zástupci radnice a developera.

„Podařilo se nám s developerem vyjednat podmínky, na jejichž dodržení budeme trvat. Jen mě mrzí, že na setkání nedorazil nikdo z obyvatel okolních domů,“ říká starosta Radek Klíma.

Na jednání se rovněž diskutovala Smlouva o nájmu pozemku, na jejímž základě má, resp. společnost Central Group 23, investiční a. s. měla stavební zábor pozemku č. 1484/81, k. ú. Košíře (zařízení staveniště a vedení řešení inženýrských sítí). Rada MČ Praha 5 následně na svém jednání 21. září 2016 schválila výpověď této smlouvy.

„Důvodem je její hrubé porušení,“ dodává starosta.

Výpověď je bez výpovědní lhůty a je účinná dnem doručení druhé smluvní straně. Smlouva o nájmu pozemku byla podepsána na základě předchozích, zavazujících smluv, zejména pak Smlouvy o uzavření budoucí smlouvy darovací z roku 2011 a Smlouvy o provedení stavby z roku 2012, uzavřené mezi Hl. m. Prahou a firmou CG.