Praha 5 chce na kraji Prokopského údolí vybudovat komunitní zahradu

14/09/2016

Praha 5 chce v Prokopském údolí, při křížení ulice Na Placích a K Dalejím, vybudovat komunitní zahradu a obnovit místní arboretum. O svěření pozemků proto požádala hl. m. Prahu, které pozemky vlastní.

MČ Praha 5 požádala hl. m. Prahu o svěření pozemků v Hlubočepech, při křížení ulice Na Placích a K Dalejím. Konkrétně se jedná o 2154 m2 zahrady (zemědělského půdního fondu) a zhruba sto čtverečních metrů plochy s dočasnou stavbou.

„Chceme zde vybudovat komunitní zahradu. Naskýtá se zde i řada dalších aktivit, například vybudování naučné geo stezky,“ říká zástupce starosty Martin Slabý (ANO).

Součástí pozemků je i několik desítek let staré arboretum.

„Obnovíme ho a budeme dál udržovat,“ slibuje místostarosta.

V arboretu, které v současnosti není udržované, roste například sekvojec. Stavba dočasná by se pak měla stát zázemím pro správce areálu.

Vybudování komunitní zahrady zvažuje Praha 5 i na dalších místech v centrální části Praha 5.

„Komunitní zahrada v Prokopském údolí je ideální spádová oblast zejména pro obyvatele Barrandova,“ doplňuje starosta Radek Klíma (TOP 09).