Radnice mapuje nejvhodnější možnosti prodeje majetku

05/08/2016

Dne 3. 8. 2016 proběhla na radnici Prahy 5 přednáška na téma „Veřejné dražby v podmínkách samosprávy “.

Pozvání od místostarosty Lukáše Herolda (ODS) přijala Zdeňka Niklasová, ředitelka odboru veřejných dražeb a realitní činnosti Ministerstva pro místní rozvoj. Ta přítomné zástupce a pracovníky příslušných odborů radnice seznámila s problematikou a možnostmi zpeněžování nepotřebného majetku městských částí a související legislativou.

MMR, stejně jako vláda ČR, doporučuje prodej majetku formou klasických nebo elektronických dražeb. Ty jsou na rozdíl od obálkových metod, výběrových řízení a dalších dlouhodobě zaběhnutých systémů prodeje zcela transparentní a ekonomicky nejvýnosnější metodou zpeněžování nepotřebného majetku.

Paní ředitelka přislíbila zástupcům MČ Praha 5 podporu a dohled MMR při případném zpeněžování nepotřebného majetku systémem dražeb, se kterým má mnohaleté zkušenosti z celé ČR i z jiných městských částí Prahy, kde tento nový způsob prodeje již úspěšně vyzkoušeli.