Praha 5 obnovila prodej bytového fondu

24/06/2016

Praha 5 obnovila proces prodeje bytového fondu oprávněným nájemcům. Zastupitelstvo MČ Praha 5 schválilo 23. června 2016 prodej prvních dvou domů, které byly coby součást „balíku“ schváleny k prodeji oprávněným nájemcům již před několika lety.

Zastupitelstvo MČ Praha 5 schválilo prodeje prvních dvou domů, které byly, spolu s dalšími, schváleny k prodeji oprávněným nájemcům již před několika lety.

„Konečně pokračujeme v privatizaci bytového fondu, která byla na dva roky zastavena,“ říká zástupce starosty Lukáš Herold (ODS), do jehož gesce prodej bytového fondu připadl. „V dohledné době navíc chceme u domů, u nichž se dosud nic nedohodlo, rozhodnout, zda se budou či nebudou privatizovat. Je na čase nastavit čitelná pravidla,“ dodává místostarosta.

Prodej domů oprávněným nájemcům byl obnoven po změně v koalici koncem dubna.

„Pozastavení procesu privatizace ze strany předchozích koaličních partnerů byl jeden z důvodů, proč byla ukončena předchozí koaliční smlouva. Věřím, že teď se proces podaří naplno a úspěšně rozjet. Lidé na to čekají již velice dlouho,“ dodává starosta MČ Praha 5 Radek Klíma (TOP 09).