Praha 5 připravila na rok 2016 řadu akcí a seminářů na podporu integrace cizinců

20/06/2016

V rámci projektů obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni v roce 2016 realizuje městská část Prahy 5 projekt „Podpora integrace cizinců na území MČ Praha 5 v roce 2016“. Projekt je rozdělen do dvou částí – v rámci první proběhnou akce na podporu integrace cizinců do majoritní společnosti, v rámci druhé praktické kurzy a semináře.

První z akcí bude sousedské setkání “V šest před domem”, které se bude konat 23. června 2016 od 18 hodin v parku Klamovka. Více o akci, která probíhá ve spolupráci s Slovo 21 najdete na webu organizace. Následovat bude Dětský den (září) a Oslava mezinárodního dne migrantů (prosinec). V rámci kurzů a přednášek, které pořádá Integrační centrum Praha, proběhne jako první seminář Uplatnění na trhu práce – zaměstnanecká karta, který se bude konat 27. června od 18 hod. v budově radnice ve Štefánikově ulici. Více v popisu události. Následovat bude seminář Jak získat občanství v ČR (září), Základy podnikání (listopad) a kurz českého jazyka (prosinec).