Praha 5 se již počtvrté zahalí do streetbalového temna

25/05/2016

Již počtvrté ovládnou Prahu 5 oranžové míče a děrované koše. Další ročník streetbalového turnaje DarkTrophy, jehož spolupořadatelem je městská část Praha 5 a nad kterým převzal záštitu starosta Radek Klíma (TOP 09), se uskuteční v sobotu 28. května v areálu Sokola Smíchov na Mrázovce. Účastníci, kteří svedou nelítostné boje o Temnou trofej, změří své síly hned ve třech kategoriích (děti, dorostenci, dospělí). Přihlásit svůj tým ještě můžete dark-trophy.cz

„Souboje o temnou trofej se stávají mezi soutěžícími a diváky rok od roku oblíbenějšími, díky nezapomenutelným zážitkům, unikátní podívané a hlavně proto, že spojují milovníky tohoto sportu v celé České republice. Na novém hřišti na Mrázovce letos čeká účastníky ta pravá streetballová atmosféra,“ řekl starosta Radek Klíma a dodává: „Kromě toho je také připravena unikátní edice designových triček, které si budou moct návštěvníci na místě zakoupit. Výtěžek z prodeje bude věnován dětské kardiologii v Nemocnici Motol.“

Jako první se o Temnou trofej porvou ti nejmladší, které čeká i soutěž v trestných hodech. Po nich se představí dorostenci, kteří kromě zápasů předvedou své umění i v 3pointShoot-outu čili házení míče na koš z trojkové vzdálenosti. Stejné klání je připraveno i pro muže a veterány. Ženy čeká bitva o nejhezčí a nejkomediálnější koš s názvem Comedy Trophy.

Finálová část dospělých se pravidelně odehrává ve večerních hodinách za umělého osvětlení, což je v ČR naprostý unikát. V rámci akce je také připravený bohatý doprovodný program. Největším lákadlem je rozhodně graffiti jam, který si hráči mohou sami vyzkoušet. V plánu je také taneční vystoupení.

Hřebem večera je však Slum Dunk contest, kde ti nejlepší změří své síly ve smečování. Na úplný závěr je přímo v areálu, do kterého se můžete svést lanovkou, která vede z hotelu NH Praha, připravena after party s DJ.

Akce bude probíhat od 8 do 22 hodin. Následovat bude after party. Pokud jste se ještě nepřihlásili, tak to co nejrychleji učiňte na dark-trophy.cz, protože možná právě vy se stanete vítězem DarkTrophy!