Děti si můžou vyzkoušet desítky sportů. Druhý ročník Ratolest Festu se koná 28. května

18/05/2016

Přijďte si užít den plný zážitků pro rodiny s dětmi od 0 do 14 let. Zveme vás na druhý ročník Ratolest Festu, který vypukne v sobotu 28. května 2015 od 9:00 hodin do 19:00 hodin na náplavkách Rašínova nábřeží a Hořejšího nábřeží.

„Ratolest Fest je navržený tak, aby děti po dni plném zážitků spokojeně usnuly a dospělí načerpali inspiraci na prázdniny a příští školní rok. Zároveň umožňuje dětem pod dohledem profesionálů vyzkoušet desítky různých sportů a najít si ten nejlepší, který je bude bavit,“ řekl starosta Prahy 5 Radek Klíma, který nad akcí převzal záštitu.

Během festivalu budou patřit břehy i hladina Vltavy dětským hrám. Vašim ratolestem bude nabídnuto více než 80 interaktivních stanovišť tělovýchovných jednot, sportovních klubů, školek a organizací. Festival seznamuje malé sportovce s menšinovými i olympijskými sporty.

Nebude chybět stanoviště českých olympioniků, kde se děti dozvědí, který sport se k nim hodí. Probíhat budou nábory malých florbalistů, kajakářů, ragbistů, fotbalistů, baseballistů, lakrosistů, veslařů, softbalistů, basketbalistů, golfistů, horolezců, hokejistů, jachtařů, gymnastů, kickboxerů, jogínů či hráčů kolové. Děti si také užijí tvůrčí, hudební i pohybové dílny, velkou vodní bitvu, parník přímo do Zoo, obří skákací zónu, závod odrážedel, zásah hasičů v plné zbroji a mnoho dalších aktivit.

Vstup na festival a všechny programové prvky jsou ZDARMA!