V rámci oslav 700. výročí narození Karla IV. připravila Galerie Portheimka výstavu Karlův (Chabův) most

02/05/2016

Galerie Portheimka, příspěvková organizace MČ Praha 5, představí tvorbu Karla Chaby, jedinečného malíře a celoživotního milovníka Prahy.

Výstava potrvá od 6. května do 12. června, navíc ji 12. a 19. května doplní komentované prohlídky, které galerie může pod dohodě nabídnout i v jiných termínech. Součástí výstavy bude i dětský program s výstavou knih, vydaných k letošnímu výročí “Otce vlasti” v nakladatelství Albatros.

Karel Chaba byl označován také jako poslední malíř staré Prahy – hlavní město pro něj bylo hlavní a celoživotní inspirací. Jeho obrazy ukazují známé scenérie i skrytá pražská zákoutí, romantickou atmosféru zapadlých uliček i poezii všedního dne s dvojicemi milenců a osamělými chodci. Chaba při tom mistrně pracoval s barvami i se svou vlastní imaginací.