Malá galerie představuje: Letní scéna národopisného muzea v Letohrádku Kinských

02/05/2016

Malá galerie na radnici Prahy 5 v květnu představí semestrální projekt studentů II. ročníku katedry architektury stavební fakulty ČVUT, který byl navržen městskou částí a následně konzultován s Etnografickým oddělením Národopisného muzea.

Základní myšlenkou návrhu je doplnění prostoru před Letohrádkem Kinských letní scénou, jež by rozšiřovala aktivity Národopisného muzea a zároveň sloužila k rekreaci. Vzhledem k sezónnímu využití bylo několik konceptů amfiteátru pojato jako variabilní, demontovatelný objekt, který může být upraven, případně rozložen a uskladněn.

„Je důležité dávat prostor mladým. Proto jsme se se školním atelierem Kerel – Lajda dohodli a společně vybrali téma letní scény,“ dodává starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09). Výstava je přístupná od 3. – 31. května, úterý – pátek 13 – 18 hod., Štefánikova 13-15 (vstup ze strany od OC).

Malá výstavní síň MČ Praha 5 má za cíl celoročně seznamovat veřejnost s rozvojovým a urbánním potenciálem městské části, včetně developerských záměrů, a to jak ve fázích příprav, tak realizací.

„Praha 5 má obrovský rozvojový potenciál. Chceme, aby i široká veřejnost měla možnost získat informace k plánovaným změnám a mohla se seznámit s projekty, které se na našem území připravují či probíhají,“ uvádí ke smyslu galerie starosta Radek Klíma.