Amatérská filmová soutěž AntiFETfest zná své vítěze prvního kola

28/04/2016

Již po osmé se v Praze koná amatérská filmová soutěž pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby s tématikou rizikového chování mládeže s názvem AntiFETfest. Žáci a studenti do soutěže přihlásili své amatérské filmy s námětem rizikového chování, jako je například drogová závislost, šikana, kriminalita, záškoláctví, rasizmus, gambling nebo třeba domácí násilí.

První kolo proběhlo na úrovni městských částí a vítězné snímky postupují do celopražského finále. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve středu 27. dubna 2016 na radnici Prahy 5. V kategorii základních škol získali první cenu Adam Poláček a Jiří Čeněk z Gymnázia Nad Kavalírkou a ZŠ Drtinova za film Výjimečně. První místo v kategorii středních škol obsadila Lucie Týčová z Gymnázia Na Zatlance s filmem Extáze na pyramidách. Ceny vítězům předal radní městské části Praha 5 Viktor Čahoj (TOP 09). Součástí cen pro vítěze je také prohlídka Barrandovských studií.