V květnu odstartuje soutěž Do práce na kole. Radnice Prahy 5 si pro své zaměstnance připravila speciální motivaci

22/04/2016

V květnu startuje již šestý ročník celostátní soutěže Do práce na kole. Záměrem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili používat jízdní kolo jako pravidelný dopravní prostředek po městě.

Radnice Prahy 5 si navíc připravila pro své zaměstnance „motivační program pro zvýšení bezmotorové mobility zaměstnanců“, jehož cílem je motivovat zaměstnance k pravidelnému využívání environmentálně šetrného dopravního prostředku, např. kola, elektrokola či koloběžky při cestách do zaměstnání.

„Jako hlavní přínos motivačního programu očekáváme zejména dlouhodobé zlepšení zdravotního stavu zaměstnanců, zatížených sedavým zaměstnáním. Cílem tohoto programu je také vzbudit mezi našimi zaměstnanci větší zájem o sport, zdravý životní styl, kvalitu životního prostředí a podporu udržitelného způsobu dopravy,“ říká radní Petr Hnyk (SZ), který dále vysvětluje: „Motivace zaměstnanců bude založena na proplacení části prostředků, které prokazatelně vynaložili na pořízení podporovaného dopravního prostředku, používaného při cestě do zaměstnání.“