“Pětka” do svých základních škol pro větší bezpečí dětí nainstaluje videozvonky

05/04/2016

Radnice páté městské části se v rámci zvýšení bezpečnosti dětí rozhodla do svých základních škol nainstalovat systém videozvonků.

Celkem se jedná o instalaci systému do devíti škol, konkrétně do základních škol Barrandov, Drtinova, Grafická, Podbělohorská, Kořenského, Nepomucká, Tyršova, Waldorfská a Radlická.

„Videozvonky, které budou osazeny u všech vchodů do jednotlivých základních škol, umožní vizuálně zkontrolovat a identifikovat každou osobu přicházející do objektu, díky čemuž budou naše děti při pobytu ve škole zase o něco více chráněni,“ říká starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09).

„Instalaci videozvonků považujeme za jeden z dalších dílů do mozaiky. Očekáváme, že v kombinaci s ostatními faktory se dostáváme na vyšší úroveň zabezpečení dětí ve školách,“ dodává radní Viktor Čahoj (TOP 09).