Praha 5 opět podpoří Febiofest

11/03/2016

Praha 5 se tradičně stala spolupořadatelem dalšího ročníku mezinárodního filmového festivalu Praha – Febiofest. Již 23. ročník proběhne 17. – 25. března 2016 převážně v Cinestar Anděl. Festival Praha 5 podpoří, stejně jako v předchozích letech, i finančně.

Rada MČ Praha 5 schválila smlouvu se společností Febiofest o spolupořadatelství 23. ročníku mezinárodního filmového festivalu, který se bude konat 17. – 25. března zejména v Cinestar Anděl. Současně schválila záštitu starosty Prahy 5 Radka Klímy a radního pro kulturu Petra Hnyka.

„Festival má ze strany Prahy 5 tradiční podporu, od loňského roku ještě užší, neboť provoz sálu číslo 5 je sponzorován naší městskou částí a pojmenován jako Sál Prahy 5,“ říká radní Petr Hnyk a s odlehčením dodává: „Doufám, že se tu společně potkáme. Kromě zahajovacího filmu Carol s lesbickou tématikou si nenechám ujít film Spotlight o zákulisí novinařiny, Bomby s díky vítáme o válce v Afghánistánu, nebo režijní debut Natalie Portman Příběh lásky a temnoty.“

Městská část festival podporuje již od roku 2007, letos uvolní pět set tisíc korun.

„Febiofest je největším všeobecným soutěžním filmovým festivalem u nás, neboť na pražskou část navazuje ještě regionální program ve čtrnácti městech. Je to významná kulturní událost, zaměřená i na děti a mládež, která navíc dobře prezentuje Prahu 5, Prahu a Českou republiku,“ dodává starosta Radek Klíma.

Součástí festivalu je i Juniorfest, v jehož rámci budou vysílány filmy pro děti a mládež za dotované vstupné, část víkendových dopoledních představení je určena dětem z dětských domovů a obdobných sociálních zařízení. Na festival by mělo dorazit přes sedmdesát tisíc návštěvníků.

febiofest.cz/cs