Radnice Prahy 5 poskytne NADĚJI peníze na terénní program

01/02/2016

Radnice Prahy 5 poskytne NADĚJI finanční příspěvek na zajištění terénního programu v ohrožených lokalitách Prahy 5. V rámci programu budou osloveny osoby žijící na okraji společnosti.

Pátá městská část poskytne křesťanské misijní a charitativní iniciativě NADĚJI příspěvek ve výši 180 tisíc korun na zajištění terénního programu. „Jedná se o program, který bude v roce 2016 probíhat v problematických lokalitách Prahy 5. Tento program běžel i v loňském roce a zaměřuje se na osoby bez přístřeší, které se zdržují v brownfieldech na území městské části Praha 5,“ říká zástupce starosty Jan Smetana.

Cílovou skupinou programu jsou osoby žijící na okraji společnosti, které dosud nenavázaly spolupráci se zařízením poskytujícím sociální služby, nebo využívají pomoci těchto zařízení pouze příležitostně a jejich nepříznivá situace není komplexněji řešena.

Služby budou poskytovány formou pěších terénních prací v hůře dostupných lokalitách a prostřednictvím upraveného dodávkového automobilu. Tato služba bude k dispozici v pátek od 13:00 do 15:00 hodin na stanovišti na Strakonické ulici v oblasti Lihovaru. Umístění mobilní sociální služby je možné průběžně měnit, případně přidat další místa dle požadavku radnice Prahy 5.

„Podpora podobných programů je pro městskou část přínosem. Nejedná se o pomoc pouze dotčeným lidem, ale celé společnosti,“ dodává starosta Radek Klíma. Podle Analýzy pocitu bezpečí 2015, kterou nechal zpracovat Magistrát hl. m. Prahy, je totiž právě bezdomovectví čtvrtým nejcitlivěji vnímaným celopražským problémem. Předchází mu drogy, vandalismus a pouliční kriminalita. Analýza řadí Prahu 5 mezi městské části, jejichž občané vnímají pocit bezpečí v místě bydliště jako velmi vysoký – v rámci průzkumu na otázku, do jaké míry se v místě svého bydliště cítí bezpečně, odpovědělo kladně 94 % procent korespondentů. Vyšší pocit bezpečí mají jen obyvatelé Prahy 9, 16 a 22.