Praha 5 vyhlásila dotační řízení

26/01/2016

Pátá městská část vyhlásila dotační řízení pro rok 2016. Dotace budou poskytnuty v šesti oblastech a městská část na ně uvolní pět milionů korun. Záměr schválilo Zastupitelstvo MČ Praha 5 v úterý 26. ledna.

Zastupitelé páté městské části schválili 26. ledna pro rok 2016 vyhlášení dotačních řízení v šesti oblastech – na podporu volnočasových aktivit občanů, na program Místo pro život a ekologické programy, na podporu sociálních služeb občanům, na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, na podporu kulturních aktivit a na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže. Všichni žadatelé, či jejich projekty, musí mít vazbu na Prahu 5. Bližší informace o dotačních řízeních budou vyvěšeny na webu Prahy 5.

„Prostřednictvím dotací pomůžeme realizovat řadu zajímavých projektů, které mají jednoznačně pozitivní dopad na život a rozvoj Prahy 5. Jsou důležité jak pro komunitní život městské části, tak pro řadu jednotlivců, kteří díky nim dosáhnou na jinak nedosažitelné možnosti a služby,“ říká starosta Radek Klíma.

V rámci dotačního programu Podpora volnočasových aktivit občanů v sociální oblasti rozdělí radnice mezi žadatele 400 tisíc korun. Hlavním smyslem dotace je podpořit pravidelnou i jednorázovou společenskou a zájmovou činnost občanů – jedná se převážně o integrační projekty, motivační programy, volnočasové aktivity a rekondiční pobyty.Cílovou skupinou tak mohou být senioři, osoby se zdravotním postižením, děti, mládež, rodiny a osoby ohrožené sociálním vyloučením. Lhůta pro předložení žádostí je od 22. 2. do 29. 2. 2016

Program na podporu sociálních služeb občanům zahrnuje čtyři samostatné programy – spokojené stáří, život bez bariér, aktivní dětství a život bez předsudků. Celkem se mezi uchazeče rozdělí 1,1 mil. Kč. Lhůty pro předložení žádostí jsou od 22. 2. do 29. 2. 2016.

Rovněž dotační program Místo pro život a ekologické programy zahrnuje čtyři tematické oblasti – ochranu a rozvoj veřejného prostoru, péči o zeleň, enviromentální výchovu, vzdělávání a osvětu a také péči o odložená, zraněná, zdivočelá či hendikepovaná zvířata a podporu volně žijících živočichů a flóry. V dotacích radnice poskytne celkem 650 tisíc korun. Lhůty pro předložení žádostí jsou do 20. 3. 2016.

Dotační program na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek je zaměřen na vlastníky nemovitých kulturních památek. Jeho smyslem je pomoci zachovat a obnovit kulturní dědictví, nejedná se tedy o modernizace. Celkem městská část rozdělí 500 tisíc korun. Lhůta pro předložení žádostí je do 29. 2. 2016.

Na podporu kulturních aktivit jsou vyhlášené tři dotační programy – jednorázové a celoroční kulturní aktivity a kulturní aktivity při prezentaci a soutěžních akcích v zahraničí, mezi něž se dohromady rozdělí 710 tisíc korun. Lhůta pro předložení žádostí je do 29. 2. 2016.

Oblast školství v rámci podpory volnočasových aktivit dětí a mládeže zahrnuje tři programy – jednorázové akce, celoroční volnočasové aktivity a podporu účasti na prezentacích a soutěžích v zahraničí. Žadatelé mohou v součtu požádat až o 1,5 mil. Kč. Lhůty pro předložení žádostí budou upřesněny do měsíce od vyhlášení řízení.