Veřejné projednání návrhu Zásad pro prodej bytů MČ Praha 5

18/01/2016

Vážení občané a vážené občanky Prahy 5, dovolujeme si Vás pozvat na veřejné projednání návrhu Zásad pro prodej bytů MČ Praha 5, které jsou podmínkou pro pokračování privatizace bytů ve správě MČ. Představení zásad a diskuse se bude konat 27. 1. od 17 hodin v sále Zastupitelstva MČ Praha 5, Štefánikova 13-15, 6. patro. Diskusi bude přítomna členka Rady MČ Bc. Tatiana Konrádová, vedoucí Oddělení prodeje nemovitostí a privatizace a zástupce právního oddělení.

Návrh Zásad je připraven a připomínkován odbory a právníky, nyní chceme Zásady pro prodej bytů představit veřejnosti a dát ji prostor k případným připomínkám. Zásady budou poté projednány na zasedání Výboru majetku a investic a posléze předloženy ke schválení Zastupitelstvu MČ Praha 5, tento finální krok přijetí zásad plánujeme na přelom březnu a dubna tohoto roku,”uvádí radní MČ Tatiana Konrádová, která má bytovou politiku na starosti.

Privatizace části bytového fondu, která byla zahájena předchozím zastupitelstvem, by měla po přijetí nových zásad dojít změn, včetně stanovení odkupních cen bytů. Znění Zásad bylo vytvořeno na základě mnoha diskusí mezi politickými subjekty a odborníky a snažilo se maximálně zohlednit všechny námitky.