Pomozte při pátrání po desetiletém školákovi z Prahy 5

01/12/2015

Vážení občané páté městské části, jménem starosty MUDr. Radka Klímy vás žádáme o pomoc při pátrání po desetiletém školákovi, který dnes ráno nedorazil do školy v Praze 5.

„Tuto situaci považuji za velmi vážnou, proto jsem ihned do pátrání po chlapci zapojil městskou policii. Zároveň jsem nechal zveřejnit výzvu státní policie o pohřešování nezletilého na všech dostupných informačních kanálech naší městské části. Podnikneme všechny možné kroky k tomu, aby se malého školáka podařilo co nejrychleji najít,“dodává starosta Radek Klíma.

Dle kriminalistů nebyl Rostislav Kubát dosud nikdy pohřešován, nemá u sebe mobilní telefon a téměř žádné peníze. Policie se obrátila na veřejnost s prosbou o pomoc při pátrání.

„Kriminalistům se dosud s využitím všech dostupných prostředků nepodařilo chlapce nalézt. Vzhledem k tomu se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace k pohřešovanému policisté přijmou na bezplatné tísňové lince 158,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Hledaný školák je vysoký asi 140 centimetrů. Podle policie má hubenou postavu, rovné blond vlasy a šedozelené oči.

„Pod levým okem má viditelné znaménko. V době odchodu z domova měl na sobě tmavě modrou bundu s kapucí, modré džíny a černé boty s červeným prošíváním. Na zádech nesl hnědý školní batoh,“ uvedla mluvčí.

Fotografii pohřešovaného chlapce a další informace naleznete na: idnes.cz