Koalice na Praze 5 podepsala dodatek smlouvy

17/09/2015

Praha, 17září 2015 – Zástupci koalice na Praze 5 podepsali dodatek ke stávající koaliční smlouvě, jejich spolupráce bude nadále pokračovatTato za nových podmínek pokračující koalice by nadále měla disponovat potřebnou většinou v zastupitelstvu. Nové podmínky podepsal celý klub TOP 09, za Stranu zelených čtyři zástupci jejich klubu, za ČSSD a KDU-ČSL pak připojili podpisy všichni členové těchto klubů.

Zástupci koalice se shodli na tom, že chtějí zabránit chaosu a zajistit pokračování řádného fungování radnice ve prospěch obyvatel Prahy 5Zároveň všechny strany prokázaly ochotu jednat a případné odlišné postoje či dokonce problémy úspěšně řešit. Signatáři dodatku věří, že na tomto základě se podaří koalici znovu upevnit.

Svými podpisy jsme vyjádřili, že koalice drží i přes krizi pohromadě. Přispívá to ke stabilizaci chodu úřadu, spolu s koaličními partnery se nyní budeme moci soustředit především na další práci pro občany a naši městskou částKoalice si uvědomuje, že vždy mohou vyvstat otázky, ale já a myslím i všichni kolegové jsme nadále připraveni na ně odpovídat, uvádí starosta Radek Klíma (TOP 09).

Vítáme, že koaliční partneři přistoupili na naše návrhy ke zlepšení fungování radnice, například transparentnější proces zadávání veřejných zakázek, zapojení veřejnosti v rámci participativního rozpočtování nebo efektivnější reorganizace úřadu. Část zastupitelského klubu Strany zelených proto bude pokračovat v koalici se stranami TOP09, ČSSD a KDU-ČSL, se kterými má největší programový průnik,“ vysvětluje předsedkyně klubu Tatiana Konrádová (SZ).

Jsem rád, že krize na Praze 5 se chýlí ke konci. To umožní pokračování realizace sociálních programů, jako jsou jídelny pro seniory a dalších aktivit, které naši občané velmi pozitivně přijímajíPřitom ze strany současné opozice hrozilo jejich ukončení,“ komentuje místostarosta Jan Smetana (ČSSD).

Jsme přesvědčeni, že je lepší se poučit z chyb, které byly příčinou koaliční krize a pracovat na jejich nápravě, než šmahem pohřbít téměř roční práci mnoha zastupitelů, členů komisí a výborů a zaměstnanců úřadu,“ říká předseda klubu Josef Cuhra (KDU-ČSL).