Prohlášení zástupců koalice MČ Praha 5 za TOP 09, ČSSD a KDU-ČSL

03/09/2015

Praha, 3. září 2015 – Zástupci koaličních stran TOP 09, ČSSD a KDU-ČSL jsou velmi nepříjemně překvapeni dnešním vyjádřením Strany zelených (SZ) s podporou Pirátů. Představitelé těchto tří koaličních stran měli vždy snahu pracovat v zájmu MČ Praha 5 a naplňovat tak uzavřenou koaliční smlouvu. Nehodlají ji porušit ani nyní, přičemž akt zaslání výpovědi koaliční smlouvy není v souladu s touto smlouvou. Vnímáme tento krok jako podnět k dohadovacímu řízení.

Doufáme, že toto řízení dopadne ku prospěchu fungování radnice a občanů celé městské části Praha 5. V opačném případě bude spolupráce současné koalice ukončena dle platné koaliční smlouvy do prosince 2015. Následně se rozeběhnou jednání o novém koaličním uspořádání. Výše jmenované tři koaliční strany prohlašují, že v případě této situace nebudou jednat s nikým, kdo nemá mandát své politické strany.