Změna koalice na radnici Prahy 5 nehrozí

02/09/2015

Praha, 2. září 2015 – Vedení radnice MČ Praha 5 dementuje zprávy šířící se v pražských politických kruzích. Podle uvedených informací má být vládnoucí koalice v naší městské části nejednotná a existuje reálná možnost jejího rozpadu. Probíhají prý i jednání o nové koalici.

V průběhu minulého týdne proběhla k tomuto tématu v pondělí a pátek dvě koaliční jednání. Zde zástupci Strany zelených (SZ) prohlásili, že zprávy o jejich odchodu z koalice, které se o nich šíří, považují za nepravdivé a dehonestující pomluvy. Představitelé SZ své koaliční partnery ujistili, že mají zájem na zachování této koalice a pokračování spolupráce při správě Prahy 5 se svými současnými partnery.

Zástupci všech stran ve vedení radnice proto prohlašují, že žádná jiná varianta koaličního uspořádání není v současnosti reálná a jakákoli změna v tomto směru nehrozí.