Realizace obnovy veřejných prostranství
Interpelace:
Bc. Martin Slabý V Praze dne 17.12.2019
Místostarosta MČ Praha 5
Realizace obnovy veřejných prostranství
Vážený pane místostarosto,
na zasedání zastupitelstva MČ Prahy 5, které proběhlo 5.11. 2019, jsem se Vás dotazoval, jak se podařilo realizovat obnovu veřejného prostranství dle plánu z ledna 2018. Jednalo se konkrétně o 23 prostranství, které měly být vybudovány nebo rekonstruovány do konce srpna.
Ve Vaší odpovědi z 3.12. jsem se dozvěděl kdo všechno za to může a jak byl odbor šikanován. Nicméně na můj dotaz, jak se podařilo jednotlivé akce realizovat, jsem odpověď nedostal. Prosím proto o nápravu a připojuji původní dotaz.
S pozdravem,
Karel Bauer – zastupitel MČ Praha 5
V lednu tohoto roku jste předložil ambiciózní plán obnovy veřejných prostranství v Praze 5, viz přiložený graf. Celkem mělo být vybudováno, rekonstruováno nebo revitalizováno 23 ploch. Celkem na tyto projekty bylo vyčleněno z rozpočtu MČ Praha 5 více jak 150 mi. Kč.
Dle předloženého plánu měla většina prací být hotova do konce srpna, pouze 2 měly přesah do září. Rád bych se vás proto dotázal, jak se podařilo jednotlivé akce realizovat, případně pokud některá akce nebyla dokončena, kdy se počítá s jejím dokončením a jaký byl důvod zpoždění.
Odpověď:
Pan
Karel Bauer
zastupitel
Praha, 14. 1. 2020
Realizace obnovy veřejných prostranství
Vážený pane zastupiteli Bauere,
v reakci na vaši interpelaci uvádíme následující.
Jak jsem již uvedl v mé předcházející odpovědi na vaši interpelaci, byly jisté objektivní příčiny toho, proč nedošlo k naplnění představeného plánu v plné míře. Ono bohužel nelze provádět úpravy ani opravy bez souhlasu dotčených orgánů, které vydávají potřebná povolení ke konkrétním akcím. Vzhledem k výše uvedenému byl plán oprav a realizací více optimistický než je následná realita.
Dalším faktorem byla situace celková na Radnici a na přístupu jednotlivých jejich reprezentantů, ale toto jsem již objasnil v textu odpovědi ze 26. 11 .2019.
Již v minulé odpovědi jsem Vám pro příklad uvedl jaká povolení je třeba zajistit pro defacto opravu existujícího dětského hřiště v ulici Holečkova DH Zapova viz. minulá odpověd´.
Pro příklad uvádím, že památkáři mají lhůtu na vyjádření od dobu 30 dnů až po tří měsíců praxe je půl roku i déle.
Tímto se také dostávám k odpovědi na Vaše stále se opakující interpelace v duchu, kdy už to bude?? Kdo má obecně nějakou zkušenost se stavebními činnostmi ví, že se jedná o složitý a dlouhodobý proces, kdy se velice obtížně určuje nějaký přesný termín. Nemá v tuto chvíli věštit z křištálové koule. Jak jste se sám přesvědčil z vlastní zkušenosti, pokud je možné nějaké akce realizovat rychle a bez průtahů, tak to odbor OSP realizuje.
Z rozpracovaných akcí namátkou uvádím:
Rekonstrukce komunikací v parku Mrázovka (čeká se na dodání hydrogeologického posudku, vyjádření památkářů, následně stavebního úřadu)
Obnova seniorského a dětského hřiště Zapova – (zde stav nezměněn od poslední mé informace, kde jsem toto uváděl v podrobném příkladu)
Street workout Husovy sady a psí louka (čeká se na stanovisko památkářů)
Realizace streetworkout Lohniského – dle rozhodnutí se nebude realizovat
Realizace DH Brichtova- dle rozhodnutí se nebude realizovat
Butovická v současné době probíhá výběr zhotovitele prostřednictví veřejných zakázek
Oprava vyhlídky SACRE COEUR + Streetwork (čeká se na stanovisko památkářů) .
Sanace skály Hlubočepy – v příštím týdnu se bude předkládat materiál do Rady, příprava projektu poté trvá tři měsíce), následně vyhlášení soutěže zhotovitele atd..
Ukončena akce byla v loňském roce park Klamovka.
Dle plánu probíhají práce na Čínském pavilonku – Cibulka.
Děkuji za pochopení.
S pozdravem.