MČ Praha 5 podpoří SOS dětské vesničky

26/11/2009

MČ Praha 5 se rozhodla vyhovět žádosti Sdružení SOS dětské vesničky o poskytnutí nebytových prostor pro potřeby své celorepublikové kanceláře. Jelikož je tato nezisková organizace s dlouhou tradicí zcela závislá na sponzorských darech, souhlasili radní městské části se sníženým nájemným.

„Městský úřad Praha 5 se snaží kvalitním neziskovým organizacím pomáhat,“ říká starosta Prahy 5 Milan Jančík. „Za čtyřicet let své existence pomohla tato organizace tisícovkám dětí a mladistvých. Je pro nás čest, že sdružení takového formátu bude mít sídlo právě v naší městské části,“ dodává.

S prosbou o pomoc se na MČ Praha 5 obrátila národní ředitelka sdružení, paní Květuše Paichlová. Centrála neziskové organizace až doposud sídlila v areálu Pražského hradu v prostoru, který svou velikostí a omezeným přístupem potřebám společnosti již delší dobu nevyhovoval. MČ Praha 5 sdružení SOS dětské vesničky nabídla větší nebytový prostor v ulici U Královské louky nedaleko Smíchovského nádraží.