Oprava lávky v Prokopském údolí dokončena

02/12/2008

Minulý týden byla dokončena oprava lávky přes rokli na cestě pro pěší v lokalitě nad Hlubočepským hřbitovem (též nad “Vysokou”) v přírodní rezervaci Prokopské údolí.

Dřevěné prvky původní lávky (nosná podlaha, konstrukce, zábradlí) byly sejmuty až na zděnou část a nahrazeny novými. „Vzhledem k tomu, že je trasa v této části přírodní rezervace častým cílem vycházek zejména obyvatel Hlubočep i okolních sídlišť, proběhla oprava v podzimních měsících mimo hlavní sezónu,“ řekl radní Petr Štěpánek, který má v Praze na starosti životní prostředí. „Protože po dobu oprav nebylo možné lávku pro přechod používat, byl poblíž zřízen provizorní můstek. Ten bude v nejbližších dnech rozebrán,“ doplnil radní.

Nově opravená lávka v přírodní rezervaci Prokopské údolí nejen plní svůj účel, ale jistě zaujme svým estetickým vzhledem, zajímavou dřevěnou konstrukcí i ukázkou kvalitní tesařské práce. Oprava stála 370 000 Kč a byla financována z rozpočtu Odboru ochrany prostředí MHMP, její realizaci provedly Lesy hl. m. Prahy.