MČ Praha 5 řeší problémového nájemníka

17/04/2008
MČ Praha 5 řeší problémového nájemníka, kterému vypršela smlouva na přístřeší v domě Lidická 18. Městská část Praha 5 podala k soudu žalobu na vyklizení tohoto přístřeší, aby tento nájemník neznemožňoval užívání bytů a společných prostor ostatními nájemníky a zároveň se snaží, aby byl tento nájemník internován do léčebny dlouhodobě nemocných s ohledem na jeho zdravotní stav.
V současné době je nájemce ve velmi špatném zdravotním stavu a je odkázán na invalidní vozík. Tento nájemník bohužel neakceptuje nabídku pomoci ze strany MČ Praha 5 a nereaguje na žádnou výzvu k léčbě. MČ Praha 5 také zajistila úklid domu specializovanou firmou, aby zatím alespoň zmírnila dopady přítomnosti tohoto nájemníka na ostatní nájemce bytů.