Inzerát v Právu dne 7. 6. 2006

Interpelace:

Interpelace číslo 3

Vážený pane starosto,

v Právu dne 7. 6. 2006 se objevil inzerát znění „Děkuji jménem zastupitelstva i svým občanům Prahy 5 za to, že se účastnili voleb. Zvláště pak děkuji jako starosta pravicové radnice všem, kteří volili doprava.“ V této souvislosti mě zajímá:

a)      Cena, kterou MČ zaplatila za tento inzerát.

b)      Číslo usnesení zastupitelstva, kterým bylo rozhodnuto o zveřejnění poděkování zastupitelstva občanům celé České republiky za obecní prostředky.

c)      Váš osobní podíl na úhradě ceny inzerátu vzhledem k tomu že současně děkujete jako fyzická osoba.

RNDr. Milan Macek, CSc., zastupitel

V Praze dne 21. 12. 2006

Odpověď:

Vážený pane zastupiteli,

inzerát byl podán prostřednictvím  agentury Press Publishing Group, s. r. o.  a na jejich doporučení. Cena inzerátu činila dle oficiálního sazebníku Kč 41.650,- bez DPH. V tomto inzerátu jsem děkoval všem voličům za účast ve volbách jako statutární zástupce městské části, nikoli jako fyzická osoba. V mé kompetenci starosty je rozhodovat o zakázkách do částky 100.000,- Kč bez DPH, objednání tohoto inzerátu tudíž nepodléhalo schválení RMČ.

JUDr. Milan Jančík