DNY PRAHY 5: Zdravé svačiny na ZŠ Weberova

18/05/2018

Zdravé svačiny si pod dohledem nutriční terapeutky připravili žáci Základní školy Weberova. Pilotní akce MČ Praha 5 “Zdravé dětské svačiny” se konala ve středu 16. 5. 2018 v rámci  Dnů Prahy 5.

Děti z  5. ročníku vyslechly přednášku o důležitosti dopoledního jídelníčku (snídaně a svačiny) a mohly na toto téma diskutovat s odborníky.

Následně si přímo v kuchyni podle odborníky vybraných receptů svou “svačinku” připravily.

” Jsme rádi, že projekt vznikl a že se může na jedné z našich škol konat, protože naučit děti zdravým stravovacím návykům je nanejvýš aktuální,” pochválil akci radní pro školství Mgr. Vít Šolle (KDU-ČSL). Fakt, že volba, kde se projekt uskuteční, padla na ZŠ Weberova není náhoda – škola se aktivně zajímá o zdravý životní styl svých žáků.

Jeho slova potvrdil i ředitel ZŠ Weberova Mgr. Karel Čermák a dodal: “Vyvážená strava prospívá nejenom zdraví, ale pomáhá také lépe se soustředit na výuku,” dodal.

Jak by měla vypadat zdravá svačinka?

“Úplně jako první myslíme na bílkoviny, protože ty jsou základ pro naši imunitu, pro stavbu těla. Může to být mléčný výrobek, jogurt nebo šunka nejvyšší jakosti. Vhodná je i  pomazánka z ryby, nebo luštěnin,” uvedla nutriční terapeutka Věra Boháčová.

Akce byla finančně podpořena z rozpočtu Hlavního města Prahy a Městské části Praha 5. Realizátorem byla spol. FitBee prostřednictvím zkušených nutričních terapeutek s dlouholetou praxí ve svém oboru.