Bruslení na Praze 5 nadchlo žáky i učitele ZŠ Weberova

30/01/2018

Ledovou plochu MČ Praha 5 na náměstí 14. října zprovoznila 23. 12. 2017 a od té doby je hojně využívána veřejností.

Kromě toho ji MČ Praha 5 bezplatně, včetně možnosti půjčení bruslí, nabídla školám městské části. Mohou si zarezervovat dopolední bruslení v rámci tělesné výchovy.

Vzhledem k tomu, že u nás na škole probíhá rozsáhlá rekonstrukce sportovního pavilonu, bylo bruslení vítaným náhradním programem hodin tělesné výchovy. Od začátku ledna se na ledové ploše vystřídaly všechny třídy z druhého stupně a několik tříd z prvního stupně naší školy.  Dětem se bruslení moc líbí. Některé byly na bruslích poprvé a měly velkou radost z prvních zdařilých krůčků,”  pochvaluje si nabídku radnice Mgr. Jana Myšáková. Dodává, že učitelé tělesné výchovy ocenili velice dobrou kvalitu ledu a to i přes teploty vzduchu, které byly nad nulou.

Žáci, učitelé i rodiče by byli rádi, kdyby se v příštích letech tato akce opakovala. Děkujeme,” vzkazuje radnici paní učitelka Myšáková.

Bruslení využila rovněž ZŠ Kořenského a MŠ U Železničního mostu.

Jsem rád, že kluziště slouží perfektně svému účelu a potěšilo naše občany. S tím bylo zřizované a je vidět, že lidi na pětce pohyb vítají,“ řekl místostarosta pro kulturu a sport Lukáš Herold. „Chtělo by se říci, že sláva našeho kluziště překročila na druhý břeh Vltavy,“ komentoval L. Herold fakt, že se na MČ Praha 5 ohledně bruslení obrátila i ZŠ Vratislavova z Prahy 2.

„Dobrý den, moc děkujeme Praze 5 za bezvadně vedené veřejné kluziště včetně profesionální obsluhy. Jste skvělí! Vltava nás nerozdělí,“ napsala radnici učitelka 3. A , Jana Čiháková ze ZŠ Vratislavova, která od ledna využívá „naše“ kluziště.

Plocha bude k dispozici do neděle 25. 2. 2018.

Foto:

Deváťáci ZŠ Weberova