Dlouhodobé výluky v provozu tramvají (aktualizováno k 18. 1. 2018)

18/01/2018

Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) oznamuje, že z důvodu opravy tramvajové trati bude od pondělí 22. 1. (cca 0:30 hod.) do středy 21. 2. 2018 (cca 0:30 hod.) obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Malostranská.

Jde o rozsáhlé opravy, které již souvisí s městskými úpravami Malostranského náměstí. DPP vymění opotřebené kolejnice v obloucích a ve splítce na Malostranském náměstí. Na náměstí a směrem ke splítce bude obnoveno zpevnění prostoru mezi pražci a současně dojde ke změně typu dlažby. Zbývající oblouky budou strojně navařeny a celá trať přebroušena. Poslední obdobná, ale rozsahem menší aktivita na této velmi důležité a zatížené trati, proběhla v roce 2010.

Za případné komplikace při Vašich pravidelných cestách městem se DPP omlouvá a věří, že dočasná dopravní opatření přijmete s pochopením.

Změny tras tramvajových linek po dobu opravy:

Linka číslo 7

– ve směru z centra  bude vedena ze zastávky Anděl přes zastávky Křížová a Laurová na Radlickou, kde bude ukončena (čili se vrací  na svoji pravidelnou trasu do Radlic)

Linka číslo 12

– ve směru od Výstaviště Holešovice ze zastávky Sparta bude odkloněna přes zastávky Hradčanská, Prašný most, Brusnice, Pohořelec a Malovanka na Vypich, kde je ukončena.

Linka číslo 15 je zrušena.

Linka číslo 20

– ve směru od Divoké Šárky ze zastávky Malostranská bude odkloněna přes zastávky Staroměstská, Národní třída, Karlovo náměstí, Palackého náměstí a Výtoň na Nádraží Braník, kde je ukončena.

Linka číslo 22

– ve směru od Nádraží Hostivař, respektive Radošovické bude ze zastávky Újezd odkloněna přes zastávky Švandovo divadlo, Anděl a Smíchovské nádraží na Sídliště Barrandov, kde je ukončena.

Aktuální informace najdete na odkazu: