Víte kam odložit oleje ze smažených řízků a kaprů?

05/12/2017

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY (MHMP) se prostřednictvím článku „Víte kam odložit oleje ze smažených řízků a kaprů?“ , zveřejněném na Portálu životního prostředí, obrací na občany s prosbou, aby (nejen) v období Vánočních svátků rozhodně nevylívali použitý olej do kanalizace. Raději by měli zvolit ekologičtější variantu a využít k odložení olejů sběrné dvory. “Pokud zrovna nemáte cestu na sběrný dvůr a nechce se Vám oleje doma skladovat, rozhodně je nevylívejte do kanalizace. Lepší variantou je oleje slít do PET lahve a následně ji vyhodit do směsného komunálního odpadu,” uvádí se mj. v textu.

Zvláště o Vánocích totiž podle MHMP dochází ve zvýšené míře k zanášení a znečišťování kanalizační sítě, což znamená zvýšené nároky na její následné čištění a údržbu.

Celý článek najdete zde: