Nové informace vedení MČ Praha 5

13/10/2017

Starosta na osobní schůzce s nájemníky řešil provoz Kavárny, co hledá jméno

Starosta městské části Pavel Richter, radní pro majetek a investice Martin Damašek a členka zastupitelstva Naděžda Priečinská se ve středu 11. října sešli s nájemníky obecního domu ve Stroupežnického ulici, v jehož dvoře funguje podnik s názvem Kavárna, co hledá jméno. Obyvatelé domu si na provoz kavárny opakovaně stěžovali, upozorňovali mimo jiné na chybějící kolaudaci objektu i na údajné rušení nočního klidu.

Starosta na schůzce nájemníky ujistil, že chybějící kolaudaci městská část s provozovatelem řešila, že kavárna v současné době kolaudaci má a že případné prodloužení nájmu je podmíněno splněním veškerých zákonných požadavků na provoz. Pokud jde o stížnosti na rušení nočního klidu, starosta před schůzkou požádal o informace městskou policie i Policii ČR. Z jejich zpráv vyplynulo, že jedna z Policií nezaznamenala prokázané rušení nočního klidu v tomto místě.

Zástupci radnice přesto nájemníkům představili opatření, která MČ udělala či udělá, aby oprávněné zájmy nájemníků ochránila. Záměr radnice prostor pronajmout předpokládá, že pronájem bude udělen jen na jeden rok a nájemní smlouva bude obsahovat přísné sankce. Druhé porušení podmínek (dodržování nočního klidu) bude například důvodem pro vypovězení smlouvy. Nájemce by také na své náklady postavil ve dvoře objektu dřevěnou stěnu, která oddělí prostor užívaný kavárnou od prostoru užívaného výlučně nájemníky. Starosta rovněž požádá městskou policii, aby na místě konala častější preventivní kontroly, zejména v době kolem 22. hodiny. Také Městská část prověří možnost případného využití kamerového systému.

Záměr dalšího pronájmu prostoru, který byl až do vzniku kavárny nevyužitý, je v současné době zveřejněn na úřední desce Městské části.