SDÍLENÍM VPŘED!

17/08/2017

SDÍLENÍM VPŘED!

To je heslo letošního týdne mobility, který začíná 16. září a končí mezinárodním Dnem bez aut v pátek 22. září.

Sdílet se dá mnohé, ne však vše, vždy a s každým. I tak sdílení provází náš každodenní život, aniž bychom si to uvědomovali. Sdílíme stejný prostor, čímž je naše město, sdílíme vzduch, který dýcháme a který ovlivňuje naše zdraví. Sdílet však můžeme také dopravní prostředky. Vlaky, metro, tramvaje, autobusy, ale i auta, skútry nebo kola. Sdílení dopravních prostředků šetří naše finance, čas i prostor. Na otázku sdílení budeme letos společně hledat odpověď.

Evropský týden mobility je iniciativou Evropské komise a je organizován v desítkách evropských měst už od roku 2002. Jeho cílem je nabídnout obyvatelům měst alternativy městské mobility a ukázat jim, že je možné se po městě pohybovat rychle a chytře.

Více informací o týdnu mobility naleznete například zde:

Přílohy ke stažení