Nové dětské hřiště sbírá pozitivní ohlasy

15/05/2017

Dětské hřiště u Základní školy Nepomucká, dlouho poptávané obyvateli čtvrti Košíře, má za sebou první dny „ostrého“ provozu. Hřiště ochotně prověřují dětí z místní základní školy, a to jak v rámci tělocviku, tak ve svém  odpoledním volném čase.

Radnice Prahy 5 pokračuje v plnění svých slibů. „Snažíme se děti odtrhnout od celodenního vysedávání u počítačů. K tomu, aby se hýbaly venku, místo sezení doma, ale potřebují kvalitní podmínky,“ vysvětluje důvody vzniku nového hřiště zástupce starosty Mgr. Vít Šolle (KDU-ČSL). „Proto jsme brali vážně přání obyvatel Košíř, aby bylo v areálu ZŠ Nepomucká vybudováno hřiště,“ dodává.

Nové hřiště patří k tomu nejlepšímu, co lze v Praze vidět. Nabízí spoustu moderních herních prvků, jako je například skákací panák, bludiště, skok do dálky či dva výškově nastavitelné basketbalové koše. Plocha každého herního prvku je navíc probarvená. „Kromě modernosti se radnice zaměřila prioritně na bezpečnost nového hřiště,“ informuje radní Bc. Martin Damašek (TOP 09). „Právě z bezpečnostních důvodů byl zvolen pryžový povrch hřiště, aby při eventuálních pádech byl maximálně tlumen dopad.“ upřesňuje radní. Veškeré náklady ve výši zhruba 1,3 milionu korun pak platila městská část ze svého rozpočtu.

A kdo všechno bude školní hřiště využívat? „Nově otevřené hřiště v areálu odloučeného pracoviště Základní školy Nepomucká výrazným způsobem zkvalitní školní i mimoškolní aktivity žáků.Dopoledne umožní dětem mladšího školního věku, aby venku trávily přestávky a hodiny tělesné výchovy. V odpoledních hodinách využijí sportovníplochu a její skvělé vybavení žáci ve školní družině. Areál poslouží i aktivitám sportovních zájmových kroužků pro košířské děti,“ uvedli zástupci školy ZŠ Nepomucká.

Slavnostního otevření nového hřiště se kromě zmíněných členů rady pana Mgr. Víta Šolleho a Bc. Martina Damaška zúčastnili i jejich kolegové: první místostarosta Martin Slabý (ANO), radní RNDr. Radomír Palovský, CSc. (TOP 09) a předseda školského výboru Viktor Čahoj (TOP 09).

Fotografie z akcí k nalezení zde: https://www.facebook.com/mcpraha5/posts/1908903606020991