Praha 5 se odvolá proti vydanému Územnímu rozhodnutí na stavby Kaskády Barrandov

23/04/2017

Praha 5 podá odvolání proti vydanému Územnímu rozhodnutí na stavby Kaskády Barrandov F, G, H, I, které 11. dubna vydal Stavební úřad. „Samospráva podala v rámci územního řízení námitky, ty však nebyly vzaty v potaz. Výbor územního rozvoje doporučil radě, aby podala odvolání, což v každém případě učiníme,“ říká starosta Pavel Richter (TOP 09). Námitky k územnímu řízení, které radní schválili v únoru 2017, uvádí, že záměr stavby pro bydlení nesplňuje požadavek 40% podílu jiné funkce, např. pro služby a občanskou vybavenost. Dále není dostatečně zajištěno parkování, tj. doprava v klidu. Radní také nesouhlasili s postupným schvalováním jednotlivých etap celku Kaskády Barrandov s tím, že investor by měl záměr projednat v územním řízení jako celek, aby mohly být komplexně řešeny všechny atributy a funkce důležité pro životaschopné město.