Dopravní problematika na naší městské části

Datum interpelace:
10. 09. 2024
Interpelující:
Ing. Jan Panenka
Interpelovaný:
Ing. Milan Kryl
Příloha odpovědi:

Interpelace:

Od: Ing. Jan Panenka (ODS), zastupitel MČ P5
Komu: Ing. Milan Kryl, místostarosta MČ P5

Věc: INTERPELACE
V Praze dne 10.9.2024

Vážený pane místostarosto Kryle,
oslovuji Vás, jako gesčního radního, neboť opravdu nevím, kdo řídí dopravní problematiku na naší městské části.
V Praze 5 je registrováno cca 21 370 parkovacích oprávnění. Mohu předpokládat, že uživatelů osobních automobilů je cca 30 000, tedy včetně vlastníků, kteří nezabírají veřejný prostor a parkují ve svých privátních či pronajatých prostorách a dále vlastníků, kteří bydlí v naší městské části mimo ZPS.
Za doby vašeho působení na radnici ubylo doposud 43 rezidentních parkovacích stání a chystá se, dle vámi přijatého usnesení, úbytek dalších cca 50 míst pro rezidenty jen v centrální části Smíchova, a to díky připravovaným opatřením pro cyklisty.
Na Výboru dopravním bylo za vašeho působení doposud projednáno 58 pracovních bodů, ve kterých jsem se marně snažil najít bod, který by obsahoval nějaké pozitivní opatření pro motoristy – tedy pro 1/3 obyvatel Prahy 5. Naopak je tam většina bodů, která tuto skupinu omezuje až šikanuje. Jedná se především o protěžování cyklodopravy až za hranici její bezpečnosti. Dopravní obslužnost by měla být vyvážená a neúměrné protěžování slabší skupiny cyklistů je nebezpečné pro ně samé.
Prosím o odpověď na následující otázky:
1) Co vaše koalice dělá či připravuje pro motoristy
(parkovací místa, opravy komunikací, zlepšení průjezdnosti apod.)
Očekávám VAŠE ! nápady a opatření.
2) Jak se stavíte k plnění platného usnesení číslo 11/294/2017 o rozšíření ZPS

Děkuji za odpověď.