Budovy pronajaté soukromým vysokým školám II.

Datum interpelace:
18. 06. 2024
Interpelující:
Bc. Martin Damašek, M.A.
Interpelovaný:
Ing. Filip Karel, Ph.D.
Příloha odpovědi:

Interpelace:

Interpelace
Budovy pronajaté soukromým vysokým školám II.
Interpelovaný: Radní Ing. Filip Karel, Ph.D.

Vážený pane radní,
na zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5 dne 19. prosince 2023 jsem se dotazoval na budoucí využití budov v majetku Městské části Praha 5, které jsou v současnosti pronajaty soukromým vysokým školám a u nichž tento rok budou končit nájemní smlouvy. Jedná se o budovy Vltavská 12, Vltavská 14 a U Santošky 17.
Od mé minulé interpelace uplynul už půl rok a rychle se blíží konec stávajících nájemních vztahů. Jelikož se Vaše koalice vyznačuje tak nevýslovnou pracovitostí, že i skoro dva měsíce nezasedne poradní orgán s vysvětlením, že „nejsou materiály“, musím vyvinout aktivitu a potěšit Vás touto interpelací s pořadovým číslem II.
Ve věci výše zmíněných školských budov se Vás dotazuji a žádám Vás o následující:
1. Jaký je záměr využití tohoto majetku po vypršení stávajících nájemních smluv?
2. Proběhla s představiteli předmětných vysokých škol letos nějaká jednání? Pokud ano, sdělte obsah a závěry těchto jednání, nejlépe poskytnutím zápisu z těchto jednání.

Děkuji za Vaši odpověď.

Smíchov, 18. června 2024.

Bc. Martin Damašek, M.A.
Zastupitel MČ Praha 5