Reuse den u Anděla

21/05/2024

MČ Praha 5 Vás srdečně zve na akci, kterou Anděl ještě nezažil. V sobotu 15. června se po 11. hodině zamilujeme do věcí z druhé ruky a vyměníme si svoje přebytky ze skříní, domů, garáží nebo zahrad. Velká slavnost Reuse den u Anděla proběhne před kostelem sv. Václava na náměstí 14. října. Zažijeme veliký SWAP věcí, oblečení, knih a dalšího, včetně bohatého DOPROVODNÉHO PROGRAMU, který poběží až do 17 hodin. Zbavíte se s námi smysluplně přebytečných věcí a dáte jim druhou šanci. Udělejte něco pro svou peněženku, domácnost i naši planetu!

SWAP:

Přineste věci v bezvadném stavu, které máte doma navíc, naopak si můžete zase najít něco, co se hodí Vám. Noste oblečení, drobné předměty z domu i zahrady, doplňky, knihy, pokojovky. Tým Swap Prague věci na místě roztřídí, vyžehlí a připraví tak, aby si je mohl vzápětí odnést ten, komu se hodí.

DOPROVODNÝ PROGRAM:

> Upcycling workshop pro děti a dospělé
> Reuse instalace v podobě renovovaného pokojíčku
> Švadlena Vám na místě opraví donesené oděvy
> Opravárenský stánek na drobné elektrospotřebiče od projektu Opravárna, doneste svoje nemocné přístroje, buď ho vám ho opraví nebo diagnostikují, co bude v jejich silách
> Vzdělávací přednášky na reuse témata
> Na místě se seznámíte s činností místní organizace Kuchařky bez domova, na kterou bude probíhat na akci benefice

A PROČ TO VŠECHNO DĚLÁME?

Vzdělání směrem k udržitelným a šetrným návykům se ukazuje jako výborná prevence nešetrného konzumního chování. Na místě se sami přesvědčíme o nadvýrobě nejen textilu, o které se konečně hodně mluví, a třeba v přednáškách se dotkneme i necitlivého vlivu konzumního života na přírodu i komunity. Proto na místě proběhnou výtvarné workshopy pro děti i dospělé, ukázky renovovaného nábytku i přednášky o tom, jak prodloužit život věcí a vracet je zpátky do oběhu.

Reuse den u Anděla je společná iniciativa městské části Praha 5, organizace Swap Prague a je realizovaná za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, vyzkoušíme si tak cirkulární ekonomiku v praxi. Společně máme moc dát věcem nový život, druhou šanci. Uvidíte, že to má smysl a planeta i sousedé Vám poděkují.

Akce proběhne pod záštitou starostky MČ Praha 5 Mgr. Radky Šimkové.

Dotazy: hello@swapprague.cz

Facebooková událost.

Těšíme se na vás.

Spoluorganizátoři akce z organizace SWAP PRAGUE připomínají: „Nezapomeňte, že znovu užíváním věcí, rozumným až střídmým nakupováním ideálně lokálním, tříděním, recyklací a posíláním věcí dál šetříme energii, planetu a prodlužujeme životní cyklus výrobků. Děkujeme, že v tom jedete s námi, zašíváte a opravujete a staráte se.”