Pošlete děti na tábor s Pětkou

22/05/2024

Radnice Prahy 5 letos opět přispěje místním dětem na prázdninové aktivity. V rámci programu „Letní tábory s Pětkou“ mohou zájemci získat 800 korun na pobytové i příměstské tábory a na sportovní, kulturní nebo vzdělávací soustředění. Podpora je určena pro děti a mladistvé ve věku 3–18 let s trvalým bydlištěm v naší městské části.

Program má pomoci především dětem z nízkopříjmových rodin. I ony tak budou mít možnost strávit léto na příjemném místě, aktivním způsobem a s novými zážitky. Zároveň tím radnice chce ulehčit situaci pracujícím rodičům, kteří se o prázdninách musejí dětem postarat o náplň volného času.

Praha 5 v letošním roce vydá na letní tábory a soustředění celkem 1,2 milionu korun, takže podpoří až 1 500 dětí. Žádosti o příspěvek se přijímají výhradně elektronicky přes portál Aktivní město (www.aktivnimesto.cz). Po zaregistrování si zde rodiče mohou vybírat z nabídky přibližně 860 organizací, které poskytují prázdninové aktivity v Praze; v rámci celého Česka je do projektu zapojeno více než 2 500 organizací. Oproti klasickým dotačním programům si tak sami občané určují, za co chtějí finanční příspěvek od radnice utratit.