5. ročník soutěže Malířská paleta

17.1.2024 - 18.2.2024

Již známe 30 finalistů 5. ročníku soutěže Malířské palety, kteří se zúčastní výtvarného workshopu ve Winternitzově vile v sobotu 13. ledna. Zde budou mít děti příležitost po odborným pedagogickým vedením si vyzkoušet různé výtvarné techniky. Téma Praho 5, poznej svět zaujalo řadu dětí. „ Letošní jubilejní ročník nás opět zavádí do dětské fantazie a dává možnost vystavovat své obrázky i těm nejmenším umělcům. Zároveň pomáhá dětem rozvinout jejich talent. Jsem rád, že se soutěž těší rok od roku většímu zájmu jak od učitelů tak od dětí z páté městské části“,  dodává radní pro kulturu Ing. Štěpán Rattay (Piráti).  Poprvé v rámci jubilejního ročníku soutěže se cestovalo s barvami, plátnem a nápady za hranice Prahy 5, do celého světa. Mohlo se jednat o skutečnou zemi, krajinu či památku nebo si s rodinou mohly děti vybarvit svůj vlastní svět. „Musím přiznat, že takový zájem a kvalitu jsme nečekali! Děti nesedí pouze u počítačů a mobilů. Děti rády malují a přenáší se do svých fantazijních světů. Proto jsme se rozhodli, že i díla některých dalších dětí, které sice do Winternitzovy vily nepostoupily, vystavíme na výstavě v Galerii v Portheimce“, dodává organizátorka výstavy Petra Sochorcová.

Vyhlášení cen proběhne v Galerii Portheimka 17. ledna a výstava potrvá do 18. února 2024.

Foto: Martin Pekárek