Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Prestižní běžecký maraton znovu v Praze 5

Jedna z nejprestižnějších běžeckých akcí v České republice, Prague International Marathon (PIM), zavítá do Prahy 5 i v letošním roce. PIM je oceněn nejvyšší známkou kvality Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) a v loňském roce se běžecké ligy RunCzech, jejíž součástí je i PIM, účastnilo přes 80 000 běžců. V účast doufá i starosta Prahy 5.

 O záštitu nad akcí byli organizátory požádáni starosta MČ Praha 5 Ing. Pavel Richter (TOP 09) a jeho zástupce pro sport Bc. Lukáš Herold (ODS), který uvedl: „Převzetí záštity nad touto tradiční mezinárodní sportovní akcí je pro mě velká čest. Organizátoři dokázali v minulosti přesvědčit statisíce lidí, aby neseděli doma u počítače a trénovali na maraton, což je velmi obdivuhodný počin.“

 Letošní Prague International Marathon proběhne 6. května 2018 a bude se jednat o 24. ročník akce. Nenabídne ovšem pouze hlavní běžecký závod, nýbrž i spoustu jiných doprovodných akcí – DM rodinný minimaraton, Maratonský koncert – Pražské jaro, Sport Expo, Parta Party, Procházka se psy, Marathon Music Festival. Zájemci se mohou registrovat na Runczech.com a dle odhadů bude kapacita 10 600 běžců vyčerpána.

 „Jako aktivní amatérský běžec s potěšením sleduji každoroční vzrůstající zájem o pražský maraton, který je i volbou trasy velmi atraktivní. Přeji organizátorům a účastníkům co nejlepší počasí a doufám, že se mi podaří závodu zúčastnit,“ uvedl starosta MČ Praha 5 Ing. Pavel Richter. Nakonec zbývá už jen dodat, že hlavní, 42,195 kilometru dlouhý závod bude letos začínat i končit na Staroměstském náměstí.

Přečteno: 31397x
Publikováno: 07.03.2018, poslední změna: 07.03.2018
Autor: Odbor Kancelář starosty
Vytisknout