Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

Anketa

Jakou tramvajovou linku ve své pravidelné trase preferujete pro obsluhu Radlic (zastávky Křížová až Radlická)?

Víte kam odložit oleje ze smažených řízků a kaprů?

MAGISTRÁT HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY (MHMP) se prostřednictvím článku „Víte kam odložit oleje ze smažených řízků a kaprů?“ , zveřejněném na Portálu životního prostředí, obrací na občany s prosbou, aby (nejen) v období Vánočních svátků rozhodně nevylívali použitý olej do kanalizace. Raději by měli zvolit ekologičtější variantu a využít k odložení olejů sběrné dvory. "Pokud zrovna nemáte cestu na sběrný dvůr a nechce se Vám oleje doma skladovat, rozhodně je nevylívejte do kanalizace. Lepší variantou je oleje slít do PET lahve a následně ji vyhodit do směsného komunálního odpadu," uvádí se mj. v textu.

Zvláště o Vánocích totiž podle MHMP dochází ve zvýšené míře k zanášení a znečišťování kanalizační sítě, což znamená zvýšené nároky na její následné čištění a údržbu.

Celý článek najdete zde:

Publikováno: 05.12.2017, poslední změna: 05.12.2017