Titulní stránka PĚTKA PRO VÁS Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

Praha 5 koupí od Ministerstva obrany ČR pozemky na stolové hoře Vidoule

Zastupitelé páté městské části schválili odkoupení pozemků na stolové hoře Vidoule o celkové výměře 11 452 m2 od Ministerstva obrany ČR za cenu 5 550 000 Kč, kterou městská část jako cenu minimální nabídla ve výběrovém řízení. Pozemky jsou dle územního plánu vedené jako sady, zahrady a vinice a městská a krajinná zeleň. „Převzetím pozemků do správy městské části chceme zabránit případnému znovuotevření diskuse a snah o obnovení výstavby,“ říká starosta Pavel Richter (TOP 09).Radní budou nadále s ministerstvem jednat o lesním pozemku č. 350/2, 1353/4 a 1355/3. „V případě těchto pozemků se chceme dohodnout na bezúplatném převodu. Pevně věříme, že ministerstvo zájem městské části oslyší,“ říká Martin Damašek (TOP 09), který má v gesci majetek. Rada již v listopadu 2016 požádala zastupitele o souhlas se zahájením jednání se soukromými vlastníky pozemků v této lokalitě, aby je mohla vykoupit či směnit. Radnice má navíc v oblasti Vidoule koncepční plány, počítá zde s vybudováním veřejného volnočasového areálu.

Publikováno: 27.04.2017, poslední změna: 27.04.2017
Autor: Kancelář starosty