Titulní stránka PĚTKA PRO VÁS Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

Zveme vás na osmý ročník již tradiční hudební soutěže Talent Prahy 5

PKF – Prague Philharmonia ve spolupráci s Městskou částí Praha 5 pořádá soutěž Talent Prahy 5, která se koná pod záštitou starosty MČ Praha 5 Radka Klímy a radního pro oblast kultury Petra Hnyka.

Slavnostní koncert se uskuteční 17. března od 19 hodin v Národním domě na Smíchově a zve k poslechu všechny příznivce kvalitní klasické hudby. Vstup na koncert je zdarma.

Jak je již zvykem, koncert laureátů se odehraje pod vedením dirigenta a rezidenta Prahy 5 Leoše Svárovského. Večerem provede odbornice na vážnou hudbu, moderátorka Martina Klausová. Po důkladném zvažování poroty nakonec před publikum předstoupí 8 vítězů, kteří se umístili na 6 vítězných příčkách. Na slavnostním koncertu vystoupí také speciální hosté ze zahraničních partnerských měst.

O svém talentu přesvědčí sourozenci Olivieri-Munroeovi na čtyřruční klavír nebo Veronika Vraná společně s Alenou Kosovou na příčné flétny ze ZUŠ Štefánikova, dále violoncellista Petr Hamerský ze ZUŠ Na Popelce, flétnistka Anna Mazáčková ze ZUŠ Stodůlky, na housle pak soukromá žačka Adéla Ševčíková a v kategorii Mimořádný talent upoutá pozornost student Pražské konzervatoře Nikita Stěpaněnko. Účinkující se představí v interpretaci skladeb Maxe Brucha, Wolfganga Amadea Mozarta, Ludwiga van Beethovena, Josepha Haydna a dalších autorů.

Další informace na www.pkf.cz

foto: Michal Fairaizl