Titulní stránka PĚTKA PRO VÁS Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad

Vyvrcholení soutěže Talent Prahy 5

První ročník soutěže „Talent Prahy 5“, kterou vyhlásila na podzim loňského roku městská část Praha 5, už má své vítěze. Porota, které předsedal šéfdirigent Komorní filharmonie Pardubice Leoš Svárovský, vybrala čtyři nejlepší, kteří vystoupí s Pražskou komorní filharmonií. Nejvíce se líbil výkon čtrnáctileté žačky ZUŠ Štefánikova Anny Marie Bukačové, která ohromila porotu klavírním koncertem W. A. Mozarta.
„Soutěž dokázala, že vážná hudba má v Praze 5 již od dob Mozarta nejen svou pevnou tradici, ale rodí se zde i nové talenty,“ řekl starosta Milan Jančík, který převzal společně s místostarostou Lukášem Heroldem nad soutěží záštitu. „Rád bych pozval obyvatele a návštěvníky Prahy 5 na únorový koncert v Národním domě na Smíchově,“ dodává.
Koncert laureátů ceny „Talent Prahy 5“ s Pražskou komorní filharmonií a pod taktovkou světoznámého dirigenta Leoše Svárovského, se uskuteční 19. února od 19.00 h v Národním domě na Smíchově.
„Pochvalu si zaslouží výkony všech zúčastněných dětí,“ podotýká místostarosta Lukáš Herold. „Všichni přistoupili ke své účasti v soutěži se vší vážností a vervou, stejně zodpovědně se své role zhostila i porota. A zahrát si s profesionálním orchestrem je pro žáky základních uměleckých škol obrovskou motivací a neocenitelnou zkušeností,“ doplňuje Lukáš Herold.
„Věřím, že soutěž bude probíhat i v příštích letech, za účasti více soutěžících a těším se až některé z mladých umělců za pár let uslyšíme na našich pravidelných koncertech Městské části Praha 5,“ řekla zastupitelka Eva Kalhousová.
Soutěž určená pro žáky základních uměleckých škol navazuje na tradiční cyklus koncertů vážné hudby, které městská část pravidelně pořádá v Národním domě na Smíchově. Prvního ročníku soutěže se zúčastnilo devět žáků ze tří základních uměleckých škol.
Publikováno: 13.02.2008, poslední změna: 13.02.2008