Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Pozor - důležité

 
 
 

Vyjádření zastupitele Mgr. Jana Smetany ke kauze Parku Klamovka

Především chci zdůraznit, že jsem byl vždy proti výstavbě tak velkých bytových domů v přímém sousedství parku Klamovka, jako plánuje Metrostav a.s.

V článku „Reakce Městské části Praha 5 na situaci ohledně zástavby území vedle parku Klamovka“ ze dne 13.12 2017 radnice tvrdí, že jsem v červnu 2009 změnu z veřejné vybavenosti (tzn. Školy, školky a sportoviště) na bytovou výstavbu v tehdejší radě schválil. Toto není pravda, tehdejší rada tento návrh pouze vzala na vědomí, protože již v roce 2004 došlo k rozhodnutí zastupitelstvem MČ Praha 5 o zahájení pořízení změny (v tomto volebním období jsem nebyl zastupitelem MČ Praha 5). Rada nemůže měnit usnesení zastupitelstva. V té době se ale jednalo o míru využití D -  to znamená max.  3 až 4 patrové domy.  Celý projekt byl postoupen k veřejnému projednání s občany a občanskými spolky.

Můj nesouhlas s fungováním rady pod vedením tehdejšího starosty p. Milana Jančíka, a to především s developerskými projekty, vedl k mému odvolání z pozice místostarosty na konci roku 2009.

Přes nesouhlas spolků a občanů byla navržená výstavba v roce 2010 zvýšena na míru využití E.  To znamená 7 až 9 patrové domy s doprovodným kácením 68 stromů v lokalitě výstavby. Tato změna byla definitivně schválena zastupitelstvem hl. města Prahy v roce 2014 i hlasem současného starosty p. Pavla Richtra.

V roce 2015 jsem v radě MČ Praha 5 hlasoval pro doporučení na změnu funkčního využití z OB-E na Veřejnou vybavenost  a v roce 2016 na podání námitky do územního řízení stavby Obytného Souboru Klamovka.

Tímto jsem jednoznačně vyjádřil svůj záporný postoj k předpokládané výstavbě s mírou využití E. Dávno předtím, než bylo připravováno kontroverzní Memorandum mezi MČ Praha 5 a Metrostavem.

 

Mgr. Jan Smetana

Přečteno: 55049x
Publikováno: 18.01.2018, poslední změna: 18.01.2018
Autor: Odbor Kancelář starosty
Vytisknout