Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

Pietní akt ke Dni vzniku samostatného československého státu (28.10.)

K příležitosti 99. výročí vzniku samostatného československého státu (28. října 1918) uspořádala Městská část Praha 5 tradiční pietní akt.

Na budově úřadu ve Štefánikově ulici byl za zvuků české hymny „Kde domov můj“ položen věnec u pamětní desky Milana Rastislava Štefánika (1880-1919), jednoho ze zakladatelů československého státu. Následně za zvuků hudby byla položena kytice u pamětní desky v kostele římskokatolické církve sv.Václava na Smíchově. U pamětní desky přednesl projev člen rady Městské části Praha 5 JUDr. Petr Lachnit a v kostele sv. Václava pak zástupce starosty Městské části Praha 5 Mgr. Vít Šolle. Pietního aktu se také zúčastnil ve slavnostním sokolském kroji zástupce Sokolské jednoty Praha 5 TJ Sokol I. Smíchov.

V příloze naleznete plné znění obou projevů.

Publikováno: 27.10.2017, poslední změna: 27.10.2017
Autor: Odbor Kancelář starosty