Městská část Praha 5

Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

 
 
 

Praha 5 kritizuje Dopravní podnik hl. m. Prahy kvůli Andělu

Na středeční radě městské části Praha 5 byl všemi přítomnými členy rady jednomyslně schválen 52. bod programu, který kritizuje Dopravní podnik hlavního města Prahy ohledně nedostatečné informovanosti zástupců MČ Praha 5 při uzavírce jedné z nejvytíženějších dopravních tepen MHD – východu z metra Anděl. Představitelé městské části totiž neměli o uzavírce žádné informace.

 

„O tom, že dopravní podnik uzavře na celých devět měsíců východ z nejfrekventovanější zastávky na Praze 5, jsem se dozvěděl z novin, což nepovažuji za šťastnou komunikaci,“ zmiňuje starosta MČ Praha 5 Ing. Pavel Richter (TOP 09) a upřesňuje: „Dle plánů dopravního podniku se mělo uzavřít skoro celé území u východu z metra, kde se konají farmářské trhy a další společenské akce. To je pro nás nepřijatelné.“ Ihned potom, co se vedení městské části dozvědělo o této uzavírce, začala intenzivní jednání s dopravním podnikem.

Mezi hlavní požadavky městské části Praha 5 patří koordinace s posunem zastávky v Nádražní ulici během rekonstrukce, obnova vodorovného značení pro pěší u dotčených chodníků, včasná hlášení o výluce v metru a tramvajích, omezení vjezdu do záboru ve špičkách pracovních dnů a minimalizování zásobování staveniště o pátcích po dobu farmářských trhů. Zároveň Dopravní podnik hlavního města Prahy přistoupil na posunutí termínu rekonstrukce, která začne až v polovině září místo poloviny srpna. „Dopravní podnik nám vychází vstříc, jsme s výsledky jednání spokojeni. Jen nás mrzí, že jsme tyto věci nemohli řešit dopředu, ale byli jsme postaveni před hotovou věc a nyní to musíme šít horkou jehlou,“ uvádí starosta Richter.

Dopravní křižovatka Anděl (resp. Na Knížecí) je v počtu přepravených cestujících jednou z nejvytíženějších v celé Praze a uzavírka východu z metra postihne po dobu devíti měsíců desetitisíce lidí denně. Úřad městské části Praha 5 bude důrazně kontrolovat informovanost občanů ohledně výluky a sám v případě zájmu poskytne dopravci vlastní inzertní prostory pro komunikaci dané problematiky. „Je potřeba, aby se informace o objízdných trasách dostala k občanům co nejdříve. Například aby při cestě ze směru Zličín nepoužívali Anděl jako přestupní bod na tramvaj, ale až Palackého náměstí apod.,“ zakončuje starosta Richter.

Při jakýchkoli dotazech je možné se obrátit na infolinku Dopravního podniku hlavního města Prahy nebo na tiskové oddělení Úřadu městské části Praha 5.

Přečteno: 59477x
Publikováno: 24.07.2017, poslední změna: 24.07.2017
Autor: Odbor Kancelář starosty
Vytisknout