Titulní stránka PĚTKA Mapa volnočasových aktivit Praha 5 Česky English

Jste zdešipka doprava Úřad šipka doprava Aktuality

Česká pošta plánuje prodej unikátní kulturní památky

Osud kostela sv. Gabriela nám není lhostejný! I to dalo najevo informační setkání vybraných zástupců, které proběhlo na půdě ÚMČ Praha 5 dne 8.6.2017, jehož shromáždění inicioval starosta Ing. Pavel Richter (TOP 09).

Jeho pozvání přijali zástupci MČ P5 PhDr. Marie Ulrichová – Hakenová, Mgr. Vít Šolle, Ing. Josef Cuhra, dále pak zástupci České pošty, Národního technického muzea a Ministerstva kultury.

Kostel sv. Gabriela je kulturní památkou v unikátním světovém rozsahu. Současným majitelem je Česká pošta, která se rozhodla dát objekt k prodeji. Veškeří účastníci byli proto obeznámeni s budoucím postupem a záměry prodávajícího.

„ Respektujeme postoj České pošty při prodeji a pevně věříme, že se povede zajistit, aby byl kostel sv. Gabriela co nejvíce využíván pro zájmy veřejnosti,“ shrnuje setkání starosta MČ Praha 5 Pavel Richter.

Celou věc budeme i nadále pečlivě sledovat a informovat občany o aktuálním dění.

Publikováno: 13.06.2017, poslední změna: 14.06.2017
Autor: Kancelář starosty